Cíl semináře

Nabízíme unikátní možnost zúčastnit se semináře Value Stream Mapping v závodě onsemi Rožnov pod Radhoštěm:

 

ON Semiconductor Czech Republic, s.r.o.           onsemi_logo_color.png                            
Výroba křemíku, výroba čipů
1. máje 2230

756 61 Rožnov pod Radhoštěm

www.onsemi.com

 

Firma onsemi se specializuje na širokou škálu čipů pro různá odvětví, její čipy jsou navrženy tak, aby minimalizovaly spotřebu energie a optimalizovaly výkon a spotřebu energie v závislosti na aktuálních požadavcích. Společnost onsemi má v Česku kolem 2200 zaměstnanců, kteří se ve třech závodech zabývají návrhem integrovaných obvodů, výrobou křemíkových desek a výrobou polovodičových čipů. Hlavní závod je v Rožnově pod Radhoštěm v areálu bývalé Tesly. Mateřská společnost, která má hlavní sídlo ve Scottsdale v Arizoně, si vyrábí více než polovinu čipů sama. Investovala do uceleného dodavatelského řetězce pro polovodiče z karbidu křemíku, produkuje jak surové materiály, tak hotové čipy.

Nadnárodní dodavatel čipů onsemi, jenž se zaměřuje hlavně na automobily a průmysl, se teď uchází o českou podporu, aby mohl na Valašsku investovat další miliardy korun do rozšíření výroby.

Hlavní slovo při tom dostanou nové čipy na bázi karbidu křemíku. Jejich hlavní výhodou oproti křemíkovým čipům je desetiprocentní úspora energie, která přes ně prochází. To znamená, že například elektromobily díky nim mají delší dojezd. 

Účast na Přípravném dni doporučujeme, ale pro účast na vlastním semináři Value Stream Mapping 4.- 6.10.2023 není nezbytně nutná.

 

Obsah přípravného semináře:

  • analýza dat
  • gemba walk seznámení se s výrobou  
  • výběr mapovaného procesu
  • stanovení agendy VSM

Lektor

Obrázek Jan K.jpg

CV Jan Kovács.png

Cílová skupina

Pro registraci a dotazy: jcrossley@bauerlean.com

Máte zájem o náš seminář?

Základní údaje
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
X